top of page

                                                                       З В І Т

   керівника КДНЗ №2 «Джерельце» перед  колективом та громадськістю 

                            про роботу  у 2017 – 2018 навчальному році

        Даний звіт зроблено на підставі наказу відділу освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області від 15.05.2017 року

 № 204 «Про проведення звітування керівників навчальних закладів району».

        Завдання звітування: забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

         КДНЗ №2 «Джерельце» розташований за адресою: пров. Козачий б. 9,

смт  Степногірськ  Василівського району Запорізької області.

         Проектна потужність навчального закладу - 320 дітей, 14 груп; дитячий навчальний заклад розпочав роботу у грудні 1986 року.  На даний час в КДНЗ функціонує 3 групи: змішана група раннього та молодщого віку, середня та старша. Групи комплектуються за віковими ознаками. Відвідує заклад 60 дітей. Зарахування дітей до КДНЗ здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, свідоцтва про народження дитини, направлення селищної ради. Дитячий навчальний заклад працює з 7.00 – до 18.00 з п’ятиденним робочим тижнем та 10.5 і 12 годинним перебуванням дітей у закладі. Навчальний рік  розпочинається з 01.09 і закінчується 31.05 наступного року. З 1 червня по 31 серпня  у дошкільному закладі проводиться оздоровчий період.  За штатним розписом  в дитячому закладі працює 21 співробітник;  з них 8 педагогів, які мають: вищу освіту - 4, середню спеціальну – 4;  13 осіб обслуговуючого та технічного персоналу. Облаштування приміщень, території КДНЗ відповідає санітарним нормам, площа становіть 3га. Заклад має огорожу, зелені насадження, квітники. Систематично проводиться робота по благоустрою ігрових майданчиків кожної групи.

          КДНЗ здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актив України:

  • Закону України «Про освіту»;

  • Закону України «Про дошкільну освіту»;

  • Положення про дошкільний навчальний заклад;

  • Базового компоненту дошкільної освіти України;

  • Закону України «Про охорону праці»;

  • Закону України «Про цивільний захист»;

  • Закону України «Про дорожній рух»;

  • Закону України «Про відпустки»;

  • Закону України «Про мови»;

  • Програми «Дитина в дошкільні роки»;

  • Статуту КДНЗ №2 «Джерельце»;

  • Річного плану роботи КДНЗ №2 «Джерельце».

    Головною метою дитячого навчального закладу є забезпечення права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей; створення умов для фізичного, розумового і духовного розвитку дошкільників.

        Роботу педагогічного колективу в 2017 – 2018 навчальному році було спрямовано на реалізацію наступних пріоритетних завдань:

  • виконання Державного стандарту дошкільної освіти;

  • формування національно свідомого громадянина;

  • спрямування зусиль колективу на підвищення компетентності з проблеми «Екологічна культура дітей як складова духовності особистості» у світлі впровадження Базового компоненту дошкільної освіти;

  • екологічне виховання;

  • спрямування зусиль КДНЗ,  Степногірської ЗОШ та сім’ї на співпрацю в роботі з психофізичного розвитку дитини;

  • максимальне охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг;

  • охорона життя і збереження здоров’я дітей дошкільного віку;

  • безпека життєдіяльності дітей.

           Питання всебічного розвитку дитини завжди було актуальним. Актуальним є виховання психологічно грамотних людей, які вміють вивчати самих себе, розвивають свою особистість, піклуються про своє здоров’я та здоров’я оточуючих людей. КДНЗ № 2 «Джерельце» створює умови для формування та зміцнення здоров’я вихованців, виховання екологічної культури.

     У 2017 - 2018 навчальному році  педагогічний колектив  навчав та виховував дітей за програмою «Дитина в дошкільні роки». Педагогічний колектив реалізовує завдання з виховання у дітей патріотизму, ціннісного ставлення до рідної землі, українського народу засобами екологічної освіти. Щоб дошкільник сформувався  як особистість, дорослі мають створити сприятливі умови для його ставлення в ролі «будівельника» свого власного тіла, внутрішнього життя, соціального обличчя, - так визначено в Базовому компоненті дошкільної освіти України.

     Ми звернули увагу на педагогіку оздоровлення, а це явище комплексне. Воно визначається єдністю та взаємопроникненням фізичного, психічного й духовного виховання дошкільнят, формуванням рухової сфери. Ми створили оздоровчу сферу, яка включає в себе фізкультурну залу, куточки усамітнення та кольоротерапії, «островці» відпочинку, фізкультурно-оздоровчі куточки у групових приміщеннях дошкільного навчального закладу.  Впровадили в освітній процес здоров’язбережувальні технології, що дало змогу проводити оздоровлення в цікавих різноманітних формах, забезпечити фізичне, соціально - емоційне, духовне, інтелектуальне благополуччя малюків: ранкова гімнастика, динамічні паузи, рухливі ігри, релаксація, психогімнастика, технології естетичного напрямку, ігрова, кольорова терапія. Впровадження таких технологій передбачає профілактику різних захворювань, поліпшення психоемоційного стану дошкільнят. Ми помітили, що захворюваність на ГРЗ, застудні захворювання зменшились на 20%. Оздоровчі технології,  прості у використанні, викликають у вихованців велике задоволення, а головне – мають комплексний вплив на формування здоров’я.

    У КДНЗ № 2 педагоги використовують групові та індивідуальні форми роботи, серед яких заняття щодо розвитку та корекції поведінки дитини. Тому що основними показниками сформованості психологічного здоров’я є процес адаптації дитини після вступу до дитячого садка, рівень розвитку комунікативних навичок, позитивної мотивації  до соціально важливої діяльності, відсутність відхилень у поведінці.

      В умовах соціальних реформ  одним з найважливіших завдань у системі роботи протягом року було підвищення ефективності методичної роботи. Педагогічний колектив постійно працював над створенням єдиного методичного  простору. Методична робота була направлена на навчання педагогів сучасним прийомам роботи з дітьми, впровадженню передового педагогічного досвіду, підвищенню якості роботи з родинами вихованців.     Активно проводилась робота з охорони життя і здоров’я дітей та персоналу.

      Всі педагоги приймали участь в районних методичних об’єднаннях.

В 2017 – 2018 навчальному році педагогічний колектив працював над проблемною темою: «Екологічна культура дітей як складова духовності особистості». Педагоги впроваджували такі інноваційні технології та методики: методику схем – моделей у лексично – граматичній роботі ( автор Крутій К.) - вихователь Фоменко Г.І., спадщину В. Сухомлинського (автор В.Сухомлинський) – Фоменко Г.І.; методику схем – моделей для навчання дітей описовим розповідям (автор Ткаченко Т.) – вихователь Попова О.О.; здоров’язбережувальні  технолології  використовували вихователі Євса С.В., Марченко О.О., Тарасова О.В.

        У минулому навчальному році атестацію пройшла вихователь старшої групи Попова О.О.. За рішенням атестаційної комісії вона відповідає займаній посаді та їй присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

        Всі педагоги приймали участь в районних методичних об’єднаннях.

Підвищення педагогічної майстерності відбувалось під час участі педагогів у районних та обласних фестивалях – оглядах. Вихователь старшої групи Денега О.В. приймала  участь у обласному фестивалі – огляді методичних здобутків « Україна – рідний край», вона посіла 3 місце в районному етапі – огляді. Вихователь старшої групи Попова О.О. приймала участь у обласному конкурсі «Перлинки Запорізького краю». Її вихованці: Вахненко Марія посіла 3 місце у районному етапі конкурсу, Сергієнко Діана – лауреат районного етапу конкурсу. Участь у обласному конкурсі ораторського мистецтва – вихованка старшої групи Зубко Настя посіла 2 місце у районному етапі конкурса.

         Належна увага приділялась організації роботи з охорони життя і здоров’я дітей та персоналу. Діяльність адміністрації була направлена на виконання правил і норм  безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації. Проведено «Тиждень безпеки дитини» з 18.10.17 по 28.10.17 та з 23.04.18 по 27.04.18 року,  це дало можливість   сформувати у дітей знання про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки. За звітній період випадків травмувань дітей не зафіксовано.

     У КДНЗ сформовані взаємодії усіх підрозділів. Активно працювали вихователі: Фоменко Г.І., Євса С.В., Попова О,О., Денега О.В. та медсестра Павлова Л.М., яка здійснює оздоровчу роботу в закладі, своєчасно проводить огляд дітей, є керівником «Школи здорової дитини» для батьків. Медсестра слідкує за станом здоров’я вихованців, що допомагає педагогам спільно з батьками планувати оздоровчі заходи.

     Продуктивною формою роботи педагогічного колективу були колективні перегляди занять, під час яких педагоги демонстрували свої знання та вміння. На належному рівні заняття проведено вихователями Фоменко Г.І., Поповою О.О., Денегою О.В., Євса С.В., свята та розваги, які підготувала музичний керівник Лос’єва Н.А. були цікаві і  своєчасні. Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки, дослідно - експеріментальну діяльність педагогів.

     Щоквартально проводили аналіз харчування дітей КДНЗ №2, створена комісія щодо контролю за харчуванням дітей. Виявлено, що встановлені норми харчування в основному виконуються. Влітку впроваджуємо другий сніданок: фрукти, соки. Харчування дітей з 1 січня 2018 року коштує за день перебування дитини в дитячому садку 25 гривень, з них 40% сплачує селищна рада, 60% - батьки.

     Велика увага у дошкільному закладі  надається  співпраці зі школою. Одним з чинників у досягненні належних результатів у освітній роботі були взаємовідвідування уроків у школі та занять у старший групі дитячого закладу. Позитивна взаємодія вчителів та вихователів обумовлена організацією спільних методичних заходів із використанням інтегрованих форм роботи. З метою підвищення якості організації перспективності та наступності дошкільного закладу та початкової школи під час зустрічі обговорювались основні напрямки роботи КДНЗ №2 «Джерельце» і початкової школи КЗ «Степногірської ЗОШ 1-3 ступенів», щороку розробляємо спільний план роботи з навчання та виховання дітей. Створено інформаційно-педагогічну бібліотеку для батьків і педагогів з посібниками щодо підготовки дітей до школи. В кінці кожного навчального року проводимо батьківські збори з запрошенням вчителів, які будуть навчати майбутніх першокласників.  Під час спільного засідання з питань моніторингу успішності навчання випускників -  першокласників КДНЗ № 2 «Джерельце» завуч початкових класів Макушенко Л.А. ознайомила присутніх з аналізом  результатів роботи дошкільнят на заняттях.  Зусиллями педагогів КДНЗ та Степногірської  ЗОШ були організовані такі заходи: «Свято Першого дзвоника», екскурсія до школи «Зустріч з майбутніми першокласниками». Ведеться продуктивна робота з бібліотекою. Робітники бібліотеки Анпілова В.В. і Корюшонкова Л.С. приймають участь у підготовці свят для дитячого садка. Влітку проводять казкові хвилинки для малят.

      Впровадження сучасних підходів у роботу КДНЗ  з батьками дало можливість передбачити аналіз питань про пріоритетність родинного виховання, орієнтування на інтереси, проблеми й запити сім’ї, залучення батьків до участі в педагогічному процесі, диференційованому підході до взаємодії з  батьками вихованців. Проводилась  наочна педагогічна робота серед батьків: стенди, виставки, батьківські  куточки, бесіди, консультації, спільні свята, акції.

     Проводилась робота з батьківським комітетом за такими принципами: систематичність, виконання ухвалених рішень, ініціативність членів батьківського комітету. Батьки: Бінчева І.В., Таранець Н.В., Грінь О.С. створили атмосферу партнерства, довіри, творчості, надавали дійову допомогу вихователям в організації різних форм взаємодії з батьками. Спільна робота із загально - садовим та груповими батьківськими комітетами дала можливість зробити ремонт в групах, поновити сантехніку, зробити косметичний ремонт кухні, вдосконалено дитячі майданчики. За допомогою батьків придбано іграшки, меблі, столовий та кухонний посуд.   Більшість батьків наших вихованців відзначають, що діти із задоволенням відвідують дошкільний заклад  і повертаються додому у гарному настрої. Однією з масових форм роботи з батьками є організація розважальних свят до Нового року, 8-го Березня, спортивних свят: літня розвага «Фестиваль вишиванок», свято «Тато, мамо, я – спортивна сім’я!»; батьки приймають участь в роботі з  естетичного оформлення ігрових майданчиків, фотостендів до різних подій. Щиро дякуємо батькам за допомогу!

      В минулому навчальному році Степногірська селищна рада допомогла дитячому садку: на різнокольорові фарби та матеріали для ремонту витрачено 2500 грн.; на ремонт каналізаційних мереж - 1000 грн.; медикаменти та дез. розчини – 10000 грн.; періодичні видання – 2000 грн.. На кошти районного бюджету замінено витяжку на харчоблоці – 30000 грн.  та придбано обладнання для медичного кабінету – 25000 грн. Завдяки благодійній допомозі Карпенка В.І. придбано лінолеум 100 кв. м. та кріплення для лінолеуму на суму 18000 грн..  Бандуров В.В. подарував  пральну машину вартістю 10000 грн. Батьківська допомога – 13000 грн.  Ми дякуємо селищному голові Кондратюк І.А., Карпенку В.І. та Бандурову В.В. за участь у покращенні матеріальної бази КДНЗ. Маємо надію, що буде  відремонтовано покрівля будинку, утеплені  та пофарбовані стіни будівлі, відремонтовано дах павільона молодшої групи .     

      Таким чином, аналіз роботи КДНЗ за 2017 - 2018 навчальний рік показав, що у навчальному закладі сформовано цілісний освітній простір, у якому дітям надають якісні освітні послуги, піклуються про здоров’я кожної дитини. Обрані форми  та методи роботи, об’єднані зусилля колективу, батьківської громади та селищної ради позитивно впливають на результативність роботи дитячого навчального закладу. Річний план роботи виконано. Роботу педагогічного колективу оцінено як задовільну.

bottom of page